DSCN5010 1200x1024 083

Gödence’nin geçmişinin üç bin yıl öncesine, antik çağlara dayandığı tahmin edilmektedir. Gödence yöresi, antik Teos kentinin şarap ve zeytinyağı üretim bölgesiydi. Şimdiki Akarca koyu ile Sığacık İyonların en önemli limanlarıydı. 12 İyon kentine bu limanlardan şarap ve zeytinyağı gönderilirdi. Seferihisar ilcesindeki antik Teos kentinde bulunan DİONYSOS Tapınağı, Anadolu’da şarap ve bereket tanrısı olan Dionysos adına inşa edilmiş en büyük tapınaklardan biridir. Teos kenti antik çağın en önemli, kültür, sanat ve ticaret merkeziydi.

Şenliklerde çeşmelerinden şarap akan kent, tiyatronun beşiğiydi. MÖ, 3. yüzyılda İyonyalı aktörler birliği ilk kez burada kurulmuştu. 1800 yılların başında Konya Hadim bölgesinden Selcuklu Türkmenlerinden bir grubun göç ederek Gödence’ye yerleştiği bilinmektedir. Gödence’nin cevresinde, varlığı 250-300 yıl öncesine dayanan Karalar, Cercemler, Akcakaya, Payamiçi gibi küçük yerleşim yerlerinin bu güne kalan izleri, bölgenin çok önemli üretim ve yerleşim alanı olduğunu göstermektedir. Gödence halkı, örgütlenerek l972 yılında kurmuş olduğu kooperatifle, bölgesinin tüm tarihsel kültürünü ve üretim mirasını , onun manevi sorumluğunu üstlenerek sahiplenmektedir.

Kaynak:godence.org.tr

 godence hotel havuz 004

Gödence Otel ve Restorant

Gödence Otel İzmir ili Seferihisar ilçesine bağlı çam ormanları içerisinde yer alan 500 Mt rakımlı Gödence de bulunmaktadır. Otelimiz muhteşem doğa manzarası eşliğinde misafirlerine restorant ve havuz hizmetleri vermektedir. 

godence hotel genel 014

Bir aile işletmesi olan otelimiz İzmir'e yaklaşık 40 dakika, Seferihisar 'a ise 20 dakika uzaklıktadır. Otele ulaşım ile ilgili olarak iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Otelimizin bulunduğu konum itibariyle etrafında çok sayıda dağ ve orman yürüyüş parkuruna sahiptir. Dilerseniz bu parkurların tadını çıkartabilir yada restorantımızın üzerinde yer alan barda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Neyi yapmayı seçerseniz seçin her anınızı doğanın huzurlu kollarında geçireceksiniz.